Skandál kolem Babiše a ČSSD? Do hry vstoupil Pavel Novotný. Internet se baví, Michal Hašek vysvětluje

0
141

FOTO Utajené noční jednání o vládě v pražské restauraci? Takové teorie se začaly nad ránem šířit po sociálních sítích na základě údajného svědectví. Sešel se prý Babiš, Hašek, Tejc a Marie Benešová. Vysvětlení, proč se právě tito lidé setkali u jednoho stolu, je mnohem prozaičtější, Hašek i Benešová totiž měli v úterý narozeniny.

Mezi uživateli sociálních sítí se v noci začala šířit zpráva, že se během úterního večera na patrně tajném jednání sešli vlivní politici ČSSD s Andrejem Babišem. O setkání jako první na Twitteru informoval Jan Langmajer.

Společně se měli setkat Michal Hašek, Andrej Babiš, Jeroným Tejc, Marie Benešová a podnikatel Marek Vít.

Teorie o utajeném koaličním vyjednávání, kterého se ovšem nezúčastnili nejvyšší představitelé sociální demokracie Jan Hamáček a Jiří Zimola, má několik trhlin.

Za prvé, jak už na svém facebookovém profilu napsal Michal Hašek, Marie Benešová i on měli v úterý narozeniny. Benešová navíc slavila kulatiny, bylo jí 70 let. A všichni jmenovaní se s Benešovou delší dobu přátelí.

Za další, Jeroným Tejc ani Marie Benešová už nejsou členy ČSSD, těžko by za stranu tedy mohli s Babišem vyjednávat. Benešová je už zcela mimo politiku, Tejc se po svém odchodu ze sociální demokracie stal náměstkem ministra spravedlnosti a nyní se o něm mluví jako o možném ministru vnitra v budoucí vládě.

„Byla to soukromá oslava narozenin Marie Benešové v otevřené restauraci, kde byly desítky lidí. Mám pocit, že zoufalá snaha uplést z hovna bič zaměstnává aktuálně několik PR agentur a redakcí – zbytečně,“ řekl Michal Hašek redakci ParlamentníchListů.cz.

Na svém facebookovém profilu se teoriím o tajném jednání vysmál také. „Rád jsem včera popřál k významnému životnímu jubileu Marii Benešové, které si lidsky i profesně nesmírně vážím a hodně jsme toho spolu v politice prožili. Osud tomu chtěl, že máme narozeniny oba 17.dubna. A už jsem si všiml, že z narozeninové oslavy je po Praze docela poprask. Tak tvůrcům všech konspiračních teorií mnoho zdaru v jejich náročné práci,“ napsal Hašek na Facebooku.

Krom politiků či bývalých politiků se oslavy zúčastnila řada dalších lidí, Novinkám.cz to řekla sama Benešová. Jak jsme uváděli výše, přítomen byl také Marek Vít, kterého server označuje za dříve trestaného fotbalového manažera a podnikatele.

Z toho si dělá na sociální síti legraci bulvární novinář Pavel Novotný, který dlouhodobě Vítovu činnost pozoruje a označuje ho za podvodníka. „Konečně k tomu přizvali i šéfa Barcelony!“ napsal Novotný s odkazem na to, že Vít o sobě údajně tvrdí, že zastává vysokou funkci ve španělském fotbalovém klubu FC Barcelona.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Vložte váš komentář
Vložte váše jméno